Ümraniye Web Portalı

EKLEKTİK DEKORASYON HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HER ŞEY

EKLEKTİK DEKORASYON HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HER ŞEY

“Eklektik” kelimesi, farklı bütünlerden birer parça alınıp bu parçaların bir araya getirilmesi ile oluşturulan yeni bütüne verilen isimdir. Adından da anlaşılacağı üzere, eklektik dekorasyon farklı dekorasyon tarzlarından beğenilen parçaların seçilmesi ve bunların bir araya getirilerek özgün bir dekorasyon tasarımı ortaya çıkarılması anlamını taşır.

Farklı Tarzlarda Pek Çok Dekorasyon Emrinize Amade Hale Geliyor

Eklektik dekorasyonun tercih edilmesinin en temel sebebi, hangi tarzda dekorasyon yapması gerektiğine karar veremeyen kişilere her dekorasyon tarzını kullanabilme hakkını tanıyor olması. Örneğin abartılı eşyalardan hoşlanmıyorsanız ancak az eşya da size yeterli gelmiyorsa, minimalist tarz ile diğer tarzları birleştirme olanağınız oluyor.

Farklı Tarzları Harmanlarken Karmaşaya Mahal Vermeyin

Bu tarzı uygulamak oldukça basit gibi gözükse de, tarzların birbirine uyumlu hale gelmesini sağlamak göründüğü kadar kolay olmayabiliyor. Tarz hakimiyetindeki dengenin korunması, şık ve güzel bir eve sahip olmanız için mutlaka gözetilmesi gereken bir ayrıntı. Denge korunmadığı zaman istenilenin çok dışında, karmaşık ve tıkış tıkış bir ev dekorasyonu ile karşı karşıya kalmanız çok olası bir durum.

Eklektik Tarz, Her Dönemi Özgürce Yansıtabileceğiniz Bir Dekorasyon Tarzıdır

Modern ve eski tarz dekorasyon önerilerini dilediğiniz gibi bir araya getirebilir, geçmişle gelecek arasında bir köprü kurabilirsiniz. Bu şekilde özgürce fikir üretebilir ve hayal gücünüzü ev dekorasyonunuzda ortaya koyarak sergileme fırsatı yakalarsınız.

DEKORASYON DERGİSİ

ümraniyede satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ