Dudullu Bostancı Metro Hattı’nda son durum!

Dudullu Bostancı Metro Hattı’nda son durum!

14 kilometre uzunluğundaki Dudullu – Bostancı Metro Hattı 13 istasyondan oluşuyor. Proje için çalışmalar son sürat devam ediyor. 11 Nisan 2019’da açılacak olan metro hattı saatte 70 bin kişi taşıyacak. Metro hattının sözleşmesi 26 Şubat 2016 tarihinde imzalanmıştı. 90 saniyede bir sefer yapacak olan Dudullu-Bostancı Metro hattının yolculuk süresi 21 dakika olacak.

Metro hattı, Üsküdar-Çekmeköy hattında olduğu gibi sürücüsüz metro olarak hizmet verecek. Dudullu-Bostancı Metro hattı tamamlandığında Modoko’dan Eminönü’ne 28 dakikada, İçerenköy’den Taksim’e 35 dakikada, Kayışdağı’ndan Kadıköy’e 19 dakikada ve Parseller Mahallesi’nden Bostancı’ya da 21 dakikada ulaşılabilecek.

Dudullu Bostancı Metro Hattı’nda son durum:

-Gümrük ile Türkiş Blokları arasında delme işlemi tamamlandı. -Dudullu yönünde, Kayışdağı istasyonu-Türk-iş Blokları istasyonu arasında tünel işlemi çift yönlü olarak tamamlandı. -Bostancı yönünde, Kayışdağı istasyonu-İçerenköy istasyonu arasında tünel işlemleri tamamlandı.

Dudullu Bostancı Metro Hattı İstasyonları:

1. Bostancı İstasyonu 2. Emin Ali Paşa İstasyonu 3. Ayşe Kadın İstasyonu 4. Kozyatağı İstasyonu 5. Küçükbakkalköy İstasyonu 6. İçerenköy İstasyonu 7. Kayışdağı İstasyonu 8. Türk-İş Blokları İstasyonu 9. İmes İstasyonu 10. Modoko- Keyap İstasyonu 11. Dudullu İstasyonu 12. Yukarı Dudullu İstasyonu 13. Depo İstasyonu

Ceren YÖRÜK/Emlakkulisi.com

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ