Demokrat Parti Ümraniye’de ‘Hayır’ı anlattı

Demokrat Parti Ümraniye’de ‘Hayır’ı anlattı

İstanbul Ümraniye Demokrat Parti anayasa oylaması çalışmalarını gerçekleştiriyor.16 Nisan’da halk oylamasına sunulacak referandum yoluna Hayır kararı ile devam eden Demokrat Parti, seçim arefesi olan Cumartesi gününe kadar bölgede olmaya devam edecek.

Demokrat Parti Merkez Karar Kurulu Üyesi Burhan Erdoğmuş’un da katılımıyla gerçekleşen çalışmalar Ümraniye halkı tarafından ilgiyle ve merakla karşılandı. Çeşitli partilerin ilçe başkanları da kurulan çadırda ağırlanarak Ümraniye’ye kardeşlik mesajları verildi. Demokrat Parti Hayır broşürleriyle birlikte Yeni Asya Gazetesi’nin “Oku Düşün Karar Ver” broşürleri birlikte sunulan çadırda, müsbet ve olumlu geri dönüşler alındı. Çadırı ziyarete gelen bir çok kişi hasretlerini ve memnuniyetlerini beyan ederek Demokrat Parti’yi aralarında ve meydanlarda görmekten memnun olduklarını belirterek, kendilerini daha çok görmek istediklerini de dile getirdiler.

Bunun İslam’da da yeri yok

Demokrat Parti çadırından İlçe Teşkilâtı Ümraniye halkına şu cümlelerle seslendi: “İstibdadın, baskının, ötekileştirmenin iyice azdığı ve demokrasinin, fikir hürriyetinin, meşrûtiyetin kirletildiği şu günlerde, OHAL içerisinde, gergin bir süreçte seçime mecbur edilmiş bulunmaktayız. Oylamamız için bize sundukları Anayasa tasarısı tamamen bir utançdır. Milletimize karşı dayatılan bir zorlamadır.” “Bugün Türkiye’de üniversite mezunu genç işsizlerin sayısı bir buçuk milyona yaklaştı.

Hapishaneleri, hain dedikleri herkesi, mahkeme karşısına bile çıkarmadan içeri atan bir zihniyet ne kadar doğrudur. Bu yapılan nedir? Başkanlık mı bunların hepsinin tek çözümü mü? Türkiyede bugün yapılmaya çalışan dayatmadır. Kutuplaştırmadır. Ötekileştirmedir. Millete Evet mi Hayır mı diye soru sorun. Sonra Hayır diyenleri terörist ilân edin. Bu biçare milleti ateşe atmak değildir de nedir? Fikir ve rey hürriyeti verilsin sonra da bundan mesul tutulsun. Bunun İslamda da yeri yoktur. Türk milletinin kültüründe de yeri yoktur.”

Kalpler, demokrasi sevdasında birleşsin

“Gelin aziz Ümraniyeliler. Oylarımızı Hayırda birleştirdiğimiz gibi, kalplerimizi de hürriyet ve demokrasi sevdasında birleştirelim. Demokrasi adalet ve hürriyettir. Baskı, istibdat ve hürriyetleri kısıtlamak, dinde de demokrasi de yeri olmayan bir haydutluktur, hürriyet eşkiyalığıdır, demokrasi hırsızlığıdır.

Dini siyasete alet etmekle, milletin manevî değerlerini alaya almak, dini istismar etmek demektir. Ben inanıyorum ki Ümraniye buna izin vermeyecektir. Ümraniye çok zor şartlar altında elde ettiğimiz demokrasinin bekçisi olacaktır.” “Yargı dahil devlet kurumlarının bir şahsın elinde toplanması bir vahamettir. Kontrol ve frenleme sistemi yerleştirilmeden, getirmeye zorlanan bir başkanlık sistemi bu milletin kültürüne ve değerlerine saygısızlıktır.”

Yeni Asya/ Haber: Ali Yücesoy

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. KEMAL ALTUN dedi ki:

  DEMOKRAT PARTİ TANINMAZ HALE GELMİŞ

  Demokrat parti nasıl olurda hiç bir şekilde aynı safta olmaması gereken kuruluş ve partilerle aynı safta görmek çok acı. Demokrat parti kimin eline geçti demokrat partiyi yönetenler kim kime hizmet ediyor. Şu yapılan faliyetde yapılan acıklama demokrat parti nin geçmişine ihanet.

  Demokrat parti yıllarca CHP ile mücadele etti şimdi aynı safta aynı söylemde birleşmiş. Yanlızca bumu demokrat parti Doğu perinçeklede aynı söylem ve safta buluşmuş.

  Hatırlıyorum bu perinçeğin yayın organı 70 yıllarda çok sayıda MHP li ve Ülküçüyü katil faşit diye resimleriyle yayınladı bir çoğu öldürüldü o dönem. AP Adalet partisi Eyüp ilçe teşkilatındanda bir yönetim kurulu üyeside yine bu gazete sayfalarında aynı şekilde yayınlandı. Peki şimdiki Demokrat parti onlarla aynı safta buluşmuş durumda.

  Ümraniyede tanıdığım bir çok eski ülkücü var yanı 70 yıllara yaşamış olayları görmüş bir çok ülkücü arkadaşları şimdi yan yana durdukları kişilerin bağlı olduğu örgütler tarafından yok edilmiştir.

  Demokrat parti 1950 de sade vatandaşın gölünden oyundan çıkmıştır. Tabi bu Adnan Menderes yoksa Celal Bayar Değil bu günlerde onun kızıda Hayır cepdesinde O bayanın millet vekili olduğu zamanı bilirim Ne teşkilata nede vatandaşa yakındı baba konteyajanından millet vekili olmuştur. Yani elit kesimin temsilcisi.

  Demokrat parti böyle bir oylamada nasıl olur da seçkin elitlerin istediği bir yolda olabilir. Demekki bu parti geçmişine ihanet ediyor.

  Demokrat partiye CHP, Doğu Perincek, PKK, ve diğer bir çok bu ülkeye ve özellikle Demokrat parti , Adalet Partisi ve Doğru Yol Partisine ve halka her türlü kötülüğü yapanlarla aynı yolda aynı safta olmak yakışmıyor

  Kemal Altun / Demokrat Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı (Eski)

BİR YORUM YAZ