Ümraniye Web Portalı

Dekorasyon Odalara göre aydınlatma önerileri..

Dekorasyon Odalara göre aydınlatma önerileri..
dekorasyon ev dekorasyonu tadilat

EKİNOX İNŞAAT DEKORASYON
WEB SİTEMİZE GİTMEK İÇİN RESME TIKLAYINIZ

Her oda için farklı aydınlatma kullanmak gerekiyor.

Her oda için aynı aydıtlama yöntemini kullanmak dekorasyonda yapılan en büyük hatalardan. Her oda kendi konseptine ve fiziksel özelliklerine uygun olan aydıtlatmak gerekir.

İşte odalarınız için en uygun aydınlatma şekilleri… 

Koridor

Işık kaynakları koridor boyunca dizilebilir, yarı şeffaf aplikler kullanılabilir. Koridorla odalar arasında çok fazla ışık farkı olmamalı. Yemek köşesi

Yemek yerken masa üzerindeki her şeyin net bir şekilde görünmesi esas. Yemek odalarında, masanın üstünde yer alacak tavan aydınlatmasının yanı sıra yerden aydınlatma kullanılabilir.

Mutfak

Mutfakta dolap içlerinin ve çevrenin iyi algılanabilmesi için tavanda geniş yüzeyli ışık yayıcı lambalar kullanılmalı. Ayrıca tezgah SİNPAŞ DEKORASYON FİRMALARIüstünün bölgesel olarak aydınlatılması gerekir.

Banyo

Kayma riski taşıyan bir alan olduğu için iyi aydınlatılması gerekir. Ayrıca makyaj yapmak için aynanın bulunduğu alan da iyi aydınlatılmalı.

Yatak odası

Başucu aydınlatması duvardan, yatak üzerinde aplikle ya da komodinler üzerine konan lambalarla yapılır. Komodin üzerindeki abajurlar, yataktan kalkmadan kontrol edilebilmesi açısından iyi ama okumak için yetersiz. Oturduğunuzda baş hizanıza gelecek bir aydınlatmayı tercih edin. Lambanın ışığının ayarlanabilmesi ve doğrudan göze gelmemesi de önemli.

Çocuk odası

Çocuklar çok küçükse, etrafı doğru ve kolay algılamalarını sağlayabilmek için aydınlatma büyük önem taşır. Renklerin doğru algılanabilmesi için, tüm renkleri olduğu gibi gösteren lambaları tercih edin. Okul çağındaki çocukların göz sağlığını korumak ve yorulmadan uzun süre çalışmalarını sağlamak için ise çalışma masalarının aydınlık olmasına ve ışığın yansıma yapmamasına dikkat edin.

Eteket:Dekorasyon,Tadilat,Ev dekorasyonu,Ofis dekorasyonu,Tadilat,Anahtar teslimi dekorasyon,Ümraniye dekorasyon,Ümraniyede dekorasyon,Ümraniye dekorasyon firmaları,Çekmeköy dekorasyon,Çekmeköyde dekorasyon,Çekmeköy dekorasyon firmaları,Sancaktepe dekorasyon,Sancaktepe dekorasyon firmaları,Sinpaş dekorasyon,Sinpaş dekorasyon firmaları,Kurtköy dekorasyon,Kurtköyde dekorasyon ,Kurtköy dekorasyon firmaları,Bostancı dekorasyon,Bostancı dekorasyon firmaları,Teras çekmeköy konutları dekorasyon firmaları,Taşdelen dekorasyon,Alemdağ dekorasyon,Ömerli villa dekorasyon,Şerifali dekorasyon,Ataşehir dekorasyon,Ataşehir dekorasyon firmaları,Bakkalköy dekorasyon firmaları,İdalistkent dekorasyon firmaları,Sinpaş 2010 dekorasyon firmaları

ümraniyede satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ