Ümraniye Web Portalı

CHP’li belediyenin hizmetsizliği isyan ettirdi!

CHP’li belediyenin hizmetsizliği isyan ettirdi!

Vatandaşların aileleri ile gezip piknik yaptıkları, İstanbul’un stresinden biraz da olsa uzaklaştıkları ve rahat nefes aldıkları Küçükçekmece gölü, CHP belediyesine geçtikten sonra sadece 1 yılda kanalizasyon çöplüğüne döndü. Avcılar ve Küçükçekmece ilçelerinin bütün lağım suları kanalizasyonlardan buraya dökülmeye başlandı. Halk kokudan ve görüntüden rahatsız olup belediye başkanına isyan etti.

İstanbul’da Küçükçekmece ile Avcılar ilçeleri arasında bulunan Küçükçekmece Gölü’nün bir bölümü son günlerde kahverengiye büründü.

Küçükçekmece’de renk değiştiren gölden koku da yükselmeye başladı. Çevrede yaşayan vatandaşlar bu manzaradan rahatsız olduklarını belirtirken, göle uzanan bazı kanalizasyon borularından atık su bırakıldığı görüldü.

Görüntülerde borulardan akan kahverengi renkteki atık suların, göle karıştığı görülüyor. Ayrıca göl yüzeyindeki pislikler de dikkat çekiyor. Küçükçekmece sakinleri renk değiştiren gölle ilgili bir an önce çalışmasını yapılmasını istiyor.

‘Küçükçekmece sakinlerini rahatsız ediyor’

Emir Rahman Akman, “Ben hafta içi ve hafta sonu düzenli olarak yürüyüş yapmaya geliyorum. Ancak bazen renk değişiyor ve koku oluşuyor. Bu koku Küçükçekmece sakinlerini rahatsız ediyor. Burada kürek takımımız var. Onlar antrenmanlarını yapıyor. Onlar için de dezavantaj yarattığını düşünüyorum. Bir ara kesilmişti. Göle herhangi bir atık atılmadığı söylenmişti. Şimdi hem o kanalizasyonlardan olsun hem de kaynağının nereden geldiğini bilemediğimiz bazı atıklar tekrar buraya atılmaya başladı ki göl tekrar renk değiştirdi” ifadelerini kullandı.

‘Araştırılması lazım, rahatsızız’

Bayram Baki Petek, “Son zamanlarda böyle bir koku ve renk değişimi oldu. Sebebini bilmiyorum ama araştırılması lazım. Rahatsızız. Suyun yüzeyinde de baya pislik var. Yaklaşık bir aydır böyle. Daha önceden yoktu. Yetkililerden yapılması gereken ne varsa yapmalarını istiyoruz” diye konuştu

Kaynak:Beyaz Gazete com

ümraniyede satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ