CHP karışınca fırsatı kaçırmadı

CHP karışınca fırsatı kaçırmadı

Şişli Belediye Başkanlığı’ndan ayrıldıktan sonra siyasette işler istediği gibi gitmeyen Mustafa Sarıgül yeniden ortaya çıktı. 2014’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerini kaybeden, 2015 seçimlerinde milletvekili seçilemeyen Sarıgül, CHP Genel Başkanlığı yarışının da dışında kalmıştı.

Oğlu Emir Sarıgül üzerinden Şişli Belediyesi’ni yeniden ele geçirmeye çalışan Mustafa Sarıgül bu girişiminde de başarısız olunca, CHP’deki karışıklıktan istifade ederek yeniden ortaya çıktı.

2014 yerel seçimlerinde CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan ve katıldığı cenazeler haricinde ortalıkta gözükmeyen Mustafa Sarıgül, parti içinde yaşanan karışıklıktan istifade ederek yeniden ortaya çıktı. CHP’li 5 grubun tamamını eleştiren Sarıgül, CHP’de başkanlık yarışında ‘ben de varım’ mesajı verdi.

CHP’DEKİ BÜTÜN HİZİPLERİ ELEŞTİRDİ

Sarıgül, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Siyasetçinin görevi daha iyi bir ülke için vizyon oluşturmaktır. Ufuk çizgisini belirleyen kişidir siyasetçi. Gündemi, halkın gündemidir. Yegane derdi içinden çıktığı toplumu daha iyiye taşımaktır. Siyasetin gündemine bakıyorum; kısır çekişmeler, koltuk savaşları, iktidar mücadeleleri…”

CHP’DEKİ 6. HİZİP SARIGÜL MÜ?

Sarıgül açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bir gürültü patırtıdır gidiyor. Siyasete yıllarını vermiş biri olarak söylüyorum; yakın tarihin hiçbir döneminde, siyaset kurumu halkın gündeminden bu kadar ayrı düşmemişti.

Ülke meseleleri, hiçbir dönem sorumluluk sahipleri tarafından bu derece laubalilikle ele alınmamıştı. Ülkenin başında bunca sorun varken, bir an önce gerçek gündeme dönülmeli; halkın dertlerine merhem olacak çözümler üretilmelidir.”

CHP’deki siyasi kavgaya üst perdeden bakarak bütün hizipleri eleştiren Mustafa Sarıgül’ün bu çıkışı “CHP’de 6. hizip mi doğuyor” şeklinde yorumlandı.

KAYNAK/SABAH

Etiketler: CHP, CHP ÇEKMEKÖY,

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ