Bu Sorulara Yanıt Vermedi Kızın O Daireyi Nasıl Aldı?

Bu Sorulara Yanıt Vermedi Kızın O Daireyi Nasıl Aldı?

İçişleri Bakanlığı, İlgezdi’nin enişte ve yeğen ve birinci derece yakınlarıyla kurduğu vurgun çarkı yoluyla kamuyu milyarlarca liralık zarar uğrattığını tespit etti. Bakanlığın açıklamasında iddialara örnek olarak Oda Kule 1 ve Oda Kule 2, Erguvan Park ve Buz Rezidans gösterildi. Ama Kılıçdaroğlu, İlgezdi’ye sonuna kadar sahip çıkacağını belirtirken iddialara ilişkin tek bir açıklama yapmadı. Kamuoyu ise, Kılıçdaroğlu’nun adı yolsuzluklara karışan İlgezdi’nin arkasında durduğu gibi bu sorulara da yanıt vermesini bekliyor.

KIZIN O DAİREYİ NASIL ALDI?

Kılıçdaroğlu’nun kızı Zeynep Kılıçdaroğlu’nun, Battal İlgezdi’nin sahibi olduğu Buz Rezidans’ta dairesi var. Zeynep Kılıçdaroğlu, 10 Temmuz 2014’te rezidansın 17. katında 87 numaralı daireyi satın aldı. Kılıçdaroğlu’nun; Gamze Akkuş İlgezdi’nin milletvekili seçilme garantisi vermesinin ardından kızı Zeynep Kılıçdaroğlu’nun Buz Rezidans’tan daire alması özellikle dikkat çekti.

Milyonluk daire, nasıl oldu da 250 bin TL’ye Zeynep Kılıçdaroğlu’na satıldı? Battal İlgezdi, 30 Mart 2014 yerel seçimi için Ataşehir Belediye Başkan adaylığını 7 Şubat 2014’te duyurmuştu. 6 Şubat 2014’te ise Kılıçdaroğlu’nun özel kalem müdürü Ömer Tuncay Ceylan’ın kardeşi Onur Okay Ceylan’ın, Buz Rezidans’ta milyonluk daireyi 250 bin TL’ye satın aldığı ortaya çıktı.

Satışın, İlgezdi’nin adaylığını duyurmasından bir gün önce gerçekleşmesi sadece bir tesadüf mü? Sadece bu değil… Buz Rezidans’ta; Kılıçdaroğlu’nun kızı Zeynep Kılıçdaroğlu’nun, Battal İlgezdi’nin eniştesi Nurettin Şahin, Gamze Akkuş İlgezdi’nin eniştesi Özer Çetin Şenyurt ve Gamze Akkuş İlgezdi’nin ablası Oya Şenyurt’un toplam 18 dairesi bulunuyor.

Gamze Akkuş İlgezdi’nin 3’ü rezidansta olmak üzere 16 dairesi var. Anne-babası Remziye-Dursun Akkuş, ablası ve eniştesi Oya-Özer Çetin Şenyurt, kızkardeşleri Oya, Necla ve Neşe Akkuş’un sahip oldukları dairelerle birlikte bu sayı 35’e çıkıyor. Battal İlgezdi’nin rezidanslarda 5, ablası Fahriye Şahin ve eşinin 9 olmak üzere toplam 14 lüks dairesi var. İlgezdi çiftinin şu an 6 yaşında olan çocukları T.N.’nin ise 2 evi var. Ailesi, o daha 1 yaşındayken ona, Ataşehir Incity Recidence’ndan bir dubleks daire ve Çanakkale Ayvacık’ta bin 500 metrekarelik zeytinlik içinde 2 katlı taş villa satın aldı.

Kaynak/Sabah Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ