Ümraniye Web Portalı

Bu Sezon Açılan Görsel Sanatlar Akademisi’ne Yoğun İlgi

Bu Sezon Açılan Görsel Sanatlar Akademisi’ne Yoğun İlgi

Ümraniye Belediyesi tarafından bu eğitim sezonunda yeni açılan Görsel Sanatlar ve Drama Akademisi yetişkinlerden olduğu kadar çocuklardan da yoğun ilgi gördü. Akademiye katılan öğrenciler, uzman öğretmenler eşliğinde 5 branşta eğitimlerini sürdürüyor.

Ümraniye Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Görsel Sanatlar ve Drama Akademisi, 13 Kasım 2019 tarihinde hizmet vermeye başlamasına rağmen kısa sürede Ümraniyelilerden yoğun ilgi gördü. Necip Fazıl Kültür ve Eğitim Merkezi’nde hizmet veren Görsel Sanatlar ve Drama Akademisi’ne katılan 171 öğrenci, resim, tiyatro, drama, diksiyon ve fotoğrafçılık olmak üzere 5 ayrı branşta eğitim alıyor. Eğitimlere katılan kursiyerler yaş gruplarına göre sınıflandırılırken, derslere çocukların daha fazla ilgi göstermesi ise dikkat çekiyor. Uzman öğretmenler eşliğinde eğitimlerini sürdüren akademi, hafta içinde yetişkinlere, hafta sonunda da çocuk kursiyerlere hizmet veriyor.

Görsel Sanatlar ve Drama Akademisi uyguladığı çeşitli sanat eğitimi programlarıyla sanattan zevk alan, sanatı içselleştiren, bilinçli, estetik zevke sahip ve eleştiri yapabilen, çok boyutlu düşünme yeterliliğine sahip bireyler yetiştirmeyi amaçlarken, bu bağlamda hobi amaçlı gerçekleşen kurslarda ise, bireylere özgün düşünme ve kendilerini ifade etme ortamları sağlayarak, özellikle ilköğretim dönemindeki çocukların sanatla tanışmalarını sağlayıp, emin adımlarla ilerlemelerine destek vermeyi hedefliyor.

ümraniyede satılık daire
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ