AK Parti Ümraniye İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi

AK Parti Ümraniye İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi

AK Parti Ümraniye İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi, Ümraniye Haldun Alagaş Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Kongrede Av. Mahmut Eminmollaoğlu, kullanılan 364 oyun tamamını alarak seçimi kazandı. Kongreye katılan Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan “Ümraniye’nin çehresini baştan sona değiştirdik” dedi.

Haldun Alagaş Spor Kompleksi’nde 6.Olağan Genel Kurulunu coşkulu bir havada gerçekleştiren AK Parti Ümraniye İlçe Teşkilatı yeni ilçe başkanını seçti. Kongre, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşti. Kongreye; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra; AK Parti Genel Başkan Yardımcıları, Bakanlar, Milletvekilleri, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Şeyma Döğücü, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Marmara Belediyeler Birliği Başkanı Mevlüt Uysal, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Ümraniye Belediyesi Meclis 1. Başkan Vekili Hüseyin Erdoğdu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye İlçe Gençlik Kolları Başkanı Vehbi Ayvat, AK Parti Ümraniye Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı ve Yönetimi, Ümraniye Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Ümraniye İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye Mahalle Başkanları, muhtarlar, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, “Bu davaya gönül vermiş değerli arkadaşlarım, hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. 17 yıldır şerefle ve onurla yürüdüğümüz bu yolda, Ümraniye’nin AK Parti belediyeciliğiyle çehresinin nasıl değiştiğine birlikte şahit olduk. Ümraniye’ye yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Ümraniye Belediye Başkanımız Hasan Can Bey’e çok teşekkür ediyorum. Biz bu ilçede ilk göreve geldiğimiz günden beri girilmedik ev, sıkılmadık el bırakmamaya gayret gösterdik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diyerek AK Parti Ümraniye İlçe Teşkilatı’nın çalışmalarından bahsetti ve millî birlik ve beraberlik vurgusu yaparak konuşmasını sonlandırdı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, kongrede gerçekleştirdiği konuşmada, “Allah’ın selamı rahmeti bereketi üzerimize olsun. Günlerden beri bu kongrenin heyecanıyla yatıp kalkıyoruz. Çünkü bu kongre bizim için fevkalade mühimdi. Çünkü Dünya Lideri, Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu kongreyi teşrif edecekti. Bu şerefi bize bahşettiği için Sayın Cumhurbaşkanımıza minnet duygularımızı ifade etmek istiyoruz. Ümraniye bu büyük insanı en iyi şekilde ağırlamak için kongre salonunun içini dışını, tüm mecraları, bütün Ümraniye’yi heyecanla donattı, iyi ki varsınız. İnşallah bu dünya liderinin, Cumhurbaşkanımızın arkasından yıllardan beri yaptığımız gibi aynı heyecan, şevk ve gururla bütün dünyanın karşısında bu güzel ülkemiz ve Alem-i İslam’ın dimdik durması için elimizden gelen bütün gayreti göstermeye hep beraber söz verdik ve söz vermeye devam ediyoruz” dedi. Başkan Hasan Can; “Kongreler yenilenmedir, kongreler dirilmedir, kongreler yeniden canlanmadır ve 6. Ümraniye AK Parti Olağan Kongresi Ümraniye’mize, İstanbul’umuza, Türkiye’mize, ülkemize, partimize ve insanlara hayırlı ve mübarek olsun. Hep beraber bu güzel günün coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyorum, hoş geldiniz diyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Programda bir konuşma gerçekleştiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Bu partide kurucu ilçe başkanı olarak başladım, kongre heyecanını biliyorum. Her kongre yeni bir başlangıç, yeni bir heyecandır. İnşallah bu kongre de yeni bir heyecanın başlangıcı olur. Bu kongre önceki yapılanlarla yarışacak. AK Parti bugüne kadar hep kendisiyle yarıştı, kendisini geçmek için uğraştı. Başarıyı bu şekilde ölçüyoruz. Bu yarışta inşallah yeni görev alan arkadaşlar başarılı olurlar” dedi. “Son yıllarda İstanbul’un en iyi şekilde gelişen yeri neresidir denirse, Ümraniye derim. Ben AK Parti Belediyeciliğinin en iyi örneğini gösteren Ümraniye Belediye Başkanımız Hasan Can’a teşekkür ediyorum” diyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Ümraniye’de yapılan çalışmalar ve Ümraniye metrosu hakkında bilgi verdi ve kongrenin hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak konuşmasını sonlandırdı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Sert, “Ümraniye 6. Olağan İlçe Kongresi’nin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Afrin ve Fırat Kalkanı’nda şehit olan Ümraniyeli kardeşlerimizin mekânını Rabbim cennet eylesin. Ümraniye İlçe Teşkilatımız ve Ümraniyeliler 15 Temmuz hain darbe girişiminde de destansı bir çalışma göstererek, meydanları boş bırakmadılar. Bu sebeple hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. Ümraniye’nin şehirleşme noktasında da örnek gösterilecek ilçelerden birisi olduğunu söyleyen Hasan Sert, “Belediye Başkanımız sadece Ümraniye’ye değil, çeşitli ülkelere de yardım elini uzatıyor. Allah başkanımızdan razı olsun” dedi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak yaptığı konuşmada, “Bugün burada bu kutlu davanın bir neferi olarak sizlerle bir arada olmak, bu coşkuyu, bu heyecanı ve bu birlikteliği paylaşmak bizleri çok mutlu etti. Ümraniye, diğer birçok ilçemizde olduğu gibi partimizin yıkılmaz kalelerindendir. Bunu milletin gayretine borçluyuz. AK Parti davası sıradan bir oluşum değildir. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde; doğan bir güneş misali ülkemizi aydınlatan partimizin sizlerin omuzlarında hizmet aşkıyla durmak yok, yola devam ediyoruz” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da programda bir konuşma gerçekleştirerek Ümraniyelileri selamladı, “Bugün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la buluşacaksınız. Ben buradan Afrin’deki kardeşlerimize de selamlarımı yolluyorum. Hepsi için dua ediyoruz. Aslan meydana çıkınca çakallara kaçmak düşer, Sayın Cumhurbaşkanımızın çelik iradesi ortaya çıkıp, TSK Afrin’e yürüyünce çakallar ortadan kayboldular. Rabbim meydanda savaşan, yurdumuzu koruyan güvenlik güçlerimize güç kuvvet versin. Her yeni kongrede daha güçlü oluyoruz. 15 yıllık iktidarımızda millete verdiğimiz sözleri yerine getirerek devam ediyoruz. Rabbim gücümüze güç katsın” dedi. Bakan Aşkın Bak; “Tasalanma yiğidim zaman bizden yanadır; dünya sana düşman olsa da Ümraniye, İstanbul, Türkiye senden yanadır. Allah bizden yanadır” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, “İstanbul’un yükselen yıldızı Ümraniye’mizin 35 mahallesinden salonu teşrif eden değerli Ümraniyeliler hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Ümraniye’mizin 6. Olağan Kongresinin; Ümraniye’mize, İstanbul’umuza, ülkemize ve partimize hayırlar getirmesini diliyorum. Kongre süreçlerinde partimiz için çalışan, mücadelesini sürdüren tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bugün kongremizde yeni görev alacak tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum” dedi. “Ümraniye; partimizin ve genel başkanımızın yüzünü her zaman ak etmiş ilçelerimizden bir tanesi. 16 Nisan referandumunda yüzde 55’in üzerinde oy almak suretiyle, Türkiye ortalamasına ciddi katkılar sağlamış ilçelerimizden birisi. Bundan dolayı hepinizi kutluyorum” dedi.

Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırılarına değinerek, “İsrail yönetimini bu insanlık dışı saldırısından dolayı şiddetle kınıyorum” dedi. Gazze’de şehit edilen Filistinlilere Allah’tan rahmet dileyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’in Filistin’de yaptığı zulmün altında kalacağını vurguladı. Erdoğan, haklı davalarında Filistinlilerin yanında durmaya devam edeceklerinin altını çizdi. “Türkiye’nin son yıllardaki en temiz, en ahlaki askeri operasyonu olan Afrin Harekâtı sebebiyle eleştirenlerin mesela, İsrail’in Gazze’de dün yaptığı katliam için kayda değer bir itiraz dile getirdiklerini duydunuz mu? Neredeler?” dedi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “Ben dün akşam Sayın Trump’a da söyledim; ‘Bunlara müdahale etmeyecek misiniz?’ dedim. Kimse bunları görmüyor. Biz ise bu tür katliamların içinde değiliz. Gazze’de kendi topraklarında gösteri yapan insanların üzerine ağır silahlarla saldıran İsrail’e söz söyleyemeyenlerin gözlerini bize dikmeleri, samimiyetsizliklerinin en büyük delilidir” dedi.

Bu güne kadar 3821 teröristin etkisiz hale getirildiğini söyleyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “TSK ve ÖSO’nun birlikte yaptığı Zeytin Dalı Harekâtı’nın birilerinin konforunu bozduğuna da değindi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “Siz NATO’da beraber olan ortağınıza değil de terör örgütleriyle beraber hareket ediyorsanız, buyurun devam edin. Siz Elysee Sarayı’nda teröristleri ağırlayabilirsiniz. Bir başkası da zaten Almanya’da, o da bakıyorsun sarayda ağırlama yapıyor, mahkûmiyeti olduğu halde bunu yapıyor. Ne yaparsanız yapın. Biz hukuktan ayrılmadan, bu ülkede şehitlerimizin hukukunu sonuna kadar savunacağız ve bu ülkenin topraklarına roketlerle saldıranlara da bunun hesabını soracağız” dedi.

Terör örgütleri ile aynı masaya oturan Fransa’ya da mesajlar gönderen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye’nin niçin Afrin’de olduğu açıktır. Algılarını hakikatlere kaptıranlar için yapacak bir şey yoktur. Fransa burayı iyi dinle; Türkiye’nin bu tür operasyonlarda gayesi işgal değil, bölgeyi eli kanlı çetelerden kurtarmaktır” dedi. Afrin’de ortaya çıkarılan tünellerin betonlarını Fransız firmaların döktüğünü hatırlatan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “Bu Fransa değil mi, Libya’da işgal hareketi yapan. Cezayir’de 5 milyon insanı öldüren bu Fransa değil mi. Bize kalkıpta medeniyet dersini hangi hakla veriyorsun. Önce bir kalk tarihine bak. Bizim tarihimizde böyle kara lekeler asla yoktur, işgal hiç yoktur.” dedi. Gençlere nasihatlerde de bulunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “Hint kıtasında esarete tabi olmuş, zulme uğrayan bir kavmin kurtuluşu için oraya gidecek kadar asil bir ecdada sahip olduğunuz için övünmelisiniz” dedi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Ümraniye 6. Olağan İlçe Kongresi’ndeki konuşmasında, partililere “6. Olağan Kongremizle birlikte artık metal yorgunluğu geride kaldı. Yeniden diriliş hareketi başladı. İnşallah bu yeniden diriliş muştusunu Mart 2019’da, Kasım 2019’da sandıkları patlatarak vereceğinize inanıyorum. Türkiye’de yeni bir dönemin başlangıcı için hazırlıklar tamam mı? Artık durmak yok” şeklinde seslendi.

Ümraniye’nin Aziz Mahmud Hüda-i Hazretleri’nin yadigârı olduğunu dile getirerek konuşmasına devam eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Osmanlı döneminde Ümraniye bölgesinin yürüttüğü ilim, irfan ve medeniyet çalışmalarının hürmetine Aziz Mahmud Hüda-i Hazretleri’ne vakfedildiğini anlattı.

İstanbul’un göç istilasına uğradığı yıllardan Ümraniye’nin de nasibine düşeni aldığını belirten Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “Hem gecekondulaşmanın hem de bunun getirdiği ağır ekonomik, sosyal, siyasal sorunların tüm ağırlığıyla hissedildiği yer olarak hafızalara kazınmıştır. Halbuki ümran, mutluluk demektir. Ümraniye ismiyle müsemma hizmetlere ancak ilçe olmasının ardından kavuşmuştur. İstanbul’a Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğimizde Ümraniye; Türkiye’de neyle anılıyordu? Patlayan çöp dağının olduğu, 39 vatandaşımızın ölümüyle sonuçlanan çöplüğüyle tanınıyordu. O çöplüğün mimarı kimlerdi? Halk Parti, ey Cumhuriyet Halk Partisi, sizin geçmişinizde bu faturalar var. “Ben şimdi CHP’ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum: Bunlara gidin önce bunu sorun. Sizin geçmişiniz karanlık, siz önce çöp dağları patladığı zaman 39 vatandaşımızın öldüğü Ümraniye vahşetinin hesabını verin” dedi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, CHP dendiği zaman akla çöp geldiğini, kirli hava geldiğini, yolsuzluk ve yasaklar geldiğini ifade etti.

Konuşmasına “Çöp dağlarının yerinde şimdi spor tesisleri var” diyerek devam eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “1994’te İstanbul’un AK Parti’yi seçmesiyle o çöp dağının yerinde gençlerin emrinde spor tesislerinin olduğunu söyleyerek, sadece Ümraniye ilçe belediyesinde 1 katrilyon 487 trilyon liralık yatırımla rutin faaliyetlerin yanında, son 14 yılda 400’ün üzerinde kalıcı eserin kazandırıldığını da sözlerine ekledi.

Son olarak “Ümraniye’nin çehresini baştan sona değiştirdik” diyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, her mahalleye sağlık ocakları, muhtarlık hizmet binaları yapıldığını, ilçe genelinde 19 kültür merkezi, 29 bilgi evi kurulduğunu, camiler, yurtlar, okullar, kurslar gibi pek çok hizmetin Ümraniye halkına getirildiğinin de altını çizdi. Yeşil alanlar, parklar ve mesire alanları gibi hizmetlerle ilçede yaşayanların hayat kalitesinin yükseltildiğini anlatan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, metro hattının Üsküdar-Ümraniye bölümünün açıldığını da hatırlattı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Ümraniyelilere müjdeli haberi vererek “Kazım Karabekir, Hekimbaşı, İnkilap, Topağacı, Dumlupınar ve Elmalıkent mahallelerinde tapusu olan vatandaşlarımız Pazartesi günü itibariyle Belediyemize inşaat ruhsatları için başvuru yapabileceklerdir” dedi ve konuşmasını bitirdi.

Kongrede konuşmaların ardından AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, “Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi’l-hayr” duasının hatla yazılı olduğu tezhip işlemeli bir tablo takdim etti. Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ise, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, hat, tezhip ve minyatür sanatlarıyla oluşturulan Cevher Ağa’dan Av Köşkü adlı bir hat tablosu takdim etti. Ümraniye Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nda yapılan tablo, 2. Abdülhamit Han döneminde ferman ile kurulan Ümraniye’mizin tarihi Cevher Ağa Cami taç kapısının kucakladığı ve Padişah Abdülaziz tarafından inşa ettirilip Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde yeniden restore ettiği “Hekimbaşı Av Köşkümüz” ve endemik bir bitki olan “Ümraniye Çiğdemi‘nden” oluşan bu eser Ümraniye’mizin klasik sanatlarımız ile tasviridir.

Kongrenin sonunda ise ilçe başkanlığı seçimine geçildi. Kongrenin kazananı 364 delegenin oyu ile Av. Mahmut Eminmollaoğlu oldu. Ardından Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu birer teşekkür konuşması yaptı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ