24 Kasım Öğretmenler Günü, Zübeyde Hanım İlköğretim Okulunda

24 Kasım Öğretmenler Günü, Zübeyde Hanım İlköğretim Okulunda

24 Kasım Öğretmenler Günü, Zübeyde Hanım İlköğretim Okulunda Ümraniye Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte organize ettiği bir programla kutlandı. Başkan Hasan Can, programda ilçe genelindeki okullarda görev yapan öğretmen, okul yöneticileri ve aileleri ile bir araya geldi.

İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşuyla başlayan programa Başkan Hasan Can’ın yanı sıra, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Sibel Şenocak, Mustafa Küçükkapdan, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı Nuh Gergin, meclis üyeleri, okul müdürleri ve çok sayıda öğretmen katıldı.

24-kasim-ogretmenler-gunu-3

Açılış konuşmasını yapan Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, “Öğretmenlik görevimiz kutsaldır, meşakkatlidir.  Vatanımıza, bayrağımıza, kardeşliğimize dikilen gözler ve uzanan eller, sizlerin izini taşıyan nesiller ile hüsrana uğratılmıştır. Topa tüfeğe ve kurşuna karşı kafa tutan her vatan evladının yüreğinde, siz öğretmenlerimizin göz nuru emeği vardır” dedi. “Öğretmenlik sınıfa, okula ve müfredata sığdırılamayacak kadar kıymetli ve her çocuk vatanımız için sonsuz değerli.” diyerek öğretmenlik mesleğinin önemini bir kez daha vurguladı. Gökçimen son olarak, “Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar öğretmenlerimize yaşam boyunca sağlık ve mutluluk dilerim, şehit öğretmenlerimiz için de rahmet diliyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Daha sonra söz alan, Eğitim Bir-Sen 3 Nolu Şube Başkanı Erol Ermiş, “Ümraniye’de eğitim alanında çok güzel işler yapılıyor. Ben yapılan tüm bu işler adına ve desteklerinden ötürü, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a teşekkür ediyorum.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın öğretmenlere yönelik yaptığı sürprizlere ilişkin öğretmenlerin duygu ve düşüncelerinin de yer aldığı bir slayt gösterimi yapıldı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can: “Kahramanları yetiştiren öğretmenlerimize verilecek en güzel hediye, Okçular Tepesi 15 Temmuz Kahramanlarının Hikâyeleri’dir”

24-kasim-ogretmenler-gunu-2

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can: “Saygıdeğer meslektaşlarım” diye seslendiği öğretmenlerin, hayatımızdaki şekillendirici rollerine vurgu yaparak tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.  Başkan Hasan Can, “Bu memlekette yanlış giden bir şey varsa, bu memleketin geleceğinden endişe duyduğumuz zamanlar varsa, bu halden şikâyet etme hakkı olmayan iki kesim var, birisi öğretmenler diğeri de din görevlileridir, çünkü her ikisi de nesil yetiştiriyor.” dedi. Başkan Hasan Can: “Gençlerimiz, çocuklarımız 15 Temmuz’da hiç beklemedikleri bir anda darbe sözüyle, çoğu darbenin ne olduğunu bilmeden, sadece 5 yaşından itibaren beynine nakşedilmiş vatan, bayrak ve millet ve Ezanı Muhammedi sözcükleri onu şaha kaldırdı ve tankların karşısında göğsünü siper ederek vatan kurtardı.” dedi.

Başkan Hasan Can, öğretmenlere yönelik hazırlanan hediye paketlerindeki 15 Temmuz Kahramanlarının Hikâyeleri adlı kitabın manevi yönden önem arz ettiğini dile getirdi ve sözlerine “Bu sebeptendir ki, Okçular Tepesi 15 Temmuz hikâyelerini öğretmenlerimize ithafen takdim etmeyi uygun bulduk. 15 Temmuz ölüm değil, çünkü onlar ölmedi, onlar şehit, Allah katında ve vatan için gittiler, Allah için gittiler. Dolayısıyla 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenlere verilecek en güzel hediyelerden birisi de bu kahramanları yetiştiren öğretmenlerimize en güzel hediye Okçular Tepesi 15 Temmuz Kahramanlarının Hikâyeleridir. Bazı şeylerin parayla pulla değer vermek mümkün değil ve okullarımızın kapılarına duvarlarına bütün öğretmenlerimizin adını tek tek nakşettik, çünkü o nakşettiğimiz isimler bir ömür yetiştirdikleri çocukların kalbine nakşedilmiştir” dedi.

Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu konuşmasına, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak başladı. Dervişoğlu: “Programı düzenleyen belediye başkanımıza, belediyemize ayrıca teşekkür ediyoruz. Büyük bir katılımla coşkuyla öğretmenlerimizi hatırlıyoruz. Bizi işleyen, topluma sosyal yaşama geleceğe taşıyan, tüm öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar, şehit öğretmenlerimiz için de rahmet diliyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ