Ümraniyeliler Bayram Yardımı Programında Bir Araya Geldi

Ümraniyeliler Bayram Yardımı Programında Bir Araya Geldi

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can yine şaşırtmadı. Ümraniyeli fakirlere törenle yardım dağıttı.  Geleneksel Hasan Can  yardım dağıtım törenleri.

Ramazan ayının 27. gününde, Ümraniye Belediyesi Nikâh Sarayında gerçekleşen programa; Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Karataş ve çok sayıda Ümraniyeli katıldı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, programda yaptığı konuşmada Kadir Gecesi hakkında bilgi verdi. “Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır” ayetine atıf yaparak, tövbe etmenin önemine değinen Başkan Hasan Can, Ramazan bayramının da birlik ve beraberliğin pekişmesi için bir fırsat olduğunu dile getirdi. “Yetim, fakir ve garibin sahibi Allah’tır” diyen Başkan Hasan Can, “Biz kuluz; eksiğimiz, kusurumuz olur; memnuniyetin de sınırı yok. Ama geldiğimiz günden beri ne kadar ihtiyaç sahibi varsa ekmeğimizi onlarla bölüşüyoruz ve bundan bahtiyarlık duyuyoruz” dedi.

Sosyal yardım faaliyetleri kapsamında yapılan çalışmalara değinen Başkan Hasan Can; sosyal marketler, aşevi faaliyetleri, Ramazan ayında kurulan iftar sofraları, yeni belediye binası gibi çalışma ve hizmetlerden bahsetti ve “Beni bunların içinde en çok mutlu eden; bir yetimin başını okşamak ya da bir garibin gönlüne girmektir. Bizlerden dualarınızı esirgemeyin” dedi. Başkan Hasan Can, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nden bahsetti ve “Rabbim bir daha bizi böyle hadiselerle karşı karşıya bırakmasın” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Ardından Ramazan Bayramı yardımı yapılacak 797 aileye yardımları nakit olarak takdim edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ