ekinox emlak inşaat

Ümraniye Esnaf odası Başkanlığı için yeni aday Çağuşoğlu gidicimi?

Ana Sayfa » Gündem Haber » Ümraniye Esnaf odası Başkanlığı için yeni aday Çağuşoğlu gidicimi?

Yıllardır Bayram Çağuşoğlu tarafından yönetilen Ümraniye Esnaf Odası seçimlerinde yeni bir aday daha.Ümraniye esnafının başkanı olan ama Ümraniye  esnafı için hiç bir şey yapmayan Bayram çağuşoğluna rakipler çoğalıyor.

Önümüzdeki aylarda yapması beklenenesnaf kongrede Mehmet Özdil’den sonra sürpriz bir şekilde adaylığını açıklayan Niyazi Pehlivan, iddialı bir çıkış yaptı. Üyesi olduğu İstanbul Esnaf Sanatkarları ve İşadamları Derneği ESSİAD’da kalabalık bir katılımcı gurubu ile adaylığını ilan eden Pehlivan’a; ESSİAD Başkanı Necmettin Sarı, Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Resul Taşçı, Minibüsçüler Odası Derneği Başkanı Erol Diken, bazı muhtarlar, esnaf ve işadamları destek verdi.

 ESSİAD Başkanı Necmettin Sarı 

Pehlivan’ın adaylığını desteklediklerini ifade eden Sarı, “Gerçekleşmesini ümit ettiğimiz bu değişimden bölge esnafı karlı çıkacaktır. Niyazi Pehlivan kardeşimiz her zaman tabanla iç içe olmuş ve esnafın her türlü sorun ve sıkıntısını bizzat yaşamış bir arkadaşımızdır” şeklinde konuştu.

Bakkallar Odası Başkanı Resul Taşçı

küçük esnafın AVM’ler karşısında yok olma savaşı verdiğini kaydederek; “İnanıyoruz ki; Niyazi Pehlivan gibi kardeşlerimiz esnafımızın derdi ve sorunuyla daha yakından ilgilenir ve çözüm yolları bulur” dedi.

Esnaf Odası’na adayı Niyazi Pehlivan ise; “Bir süre başkan yardımcılığı görevinde bulunduğum ve sonrasında gördüğüm lüzum üzerine istifa ederek ayrıldığım Ümraniye Esnaf Odası’nda şimdi başkan adayı olarak göreve talibim. Bölge esnafımız başta olmak üzere tüm esnaf kardeşlerimizi yakından ilgilendirecek plan ve projelerimle hizmete adayım” dedi. Pehlivan, önümüzdeki günlerde esnafa yönelik projelerini açıklayacağını söyledi.

BAYRAN ÇAVUŞOĞLU YÖNETİMİNDEKİ ÜMRANİYE ESNAF ODASINDAN  ÜMRANİYE ESNAFINA ATILAN KAZIKLA İLGİLİ HABER

MiLYONLUK KAZIK!bayram

Bayram Çavuşoğlu başkanlığındaki Ümraniye Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın, üyelerinin ‘İş sağlığı ve güvenliği’ hizmetlerini almaları için bir firma ile fahiş bir fiyata anlaşması skandal olarak değerlendiriliyor. Binlerce üye, “Oda bize böyle mi ayrıcalık tanıyor, iki katına bir fiyatla kazıklanmak istemiyoruz” diyor.

Üyelere mesajlı dayatma!

Binlerce üyesi bulunan Ümraniye Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası yine skandal bir çalışma ile gündemde. Bayram Çavuşoğlu başkanlığındaki esnaf odası bu sefer de üyelerine sözde ucuz hizmet sunma adı altında bir çalışma başlattı. Oda yönetimi, üyelerinin iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini almaları için bir firma ile fahiş bir fiyata anlaştı. Üyelerine toplu mesaj atarak iş sağlığı ve güvenliğini bu firmadan almalarını söyleyen Oda yönetiminin bu dayatması üyelerinin tepkisini çekti.

Fahiş fiyat, üyeleri şok etti!makbuz

Üyelerinin iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini almaları için bir firma ile anlaşan Oda yönetiminin sözde uygun fiyat adı altında fahiş bir fuyatla anlaşma yaptığı ortaya çıktı. Binlerce üyesi bulunan Ümraniye Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası toplu anlaşma yaptığı için dip bir fiyatla bu hizmeti sunması beklenirken, anlaşılan fiyat, üyeleri de şoke etti. Oda’nın anlaştığı fiyatın, tek bir firmanın gidip anlaşabileceği fiyata denk gelmesi dikkatleri çekiyor. Bu anlaşmaya göre bir üye, işyeri için iş sağlığı ve güvenliği hizmetini 150+KDV ile alabilecek.

ARADAKİ FARK NEREDE?

‘İş sağlığı ve güvenliği’ hizmetlerinin ortalama olarak firma başına 75-80 TL +KDV bedel ile alınabileceği söylenirken; bu hizmeti 150+KDV ile alan Ümraniye Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bayram Çavuşoğlu’nun aradaki farkın akıbeti ile ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

mehmet özdil

Yarıya fiyata anlaşılabilirdi

Üyeler, diğer iş güvenliği firmaları ile görüş alışverişinde bulunduktan sonra mağdur edildiğini fark ediyor. Oysa ki toplu anlaşmalarda bu hizmet bedelinin ortalama olarak 75-80 TL +KDV bedeli ile alınabileceği söyleniyor. Konuyla ilgili başvurduğumuz işin uzmanları da üyelerin söylediklerini doğrulayarak binlerce üyelik anlaşmalar için 150 TL +KDV’nin çok yüksek bir fiyat olduğunu söylüyor ve yarı yarıya bir fiyatın makul olacağını vurguluyorlar.

Üyeler Oda yönetiminden cevap bekliyor

Şimdi üyeler Oda’nın neden bu kadar fahiş bir fiyata anlaşma yaptığını merak ediyor. Neredeyse iki katına bir fiyata anlaşma yapılmasına tepkili olan üyeler, “Odamız bize böyle mi ayrıcalıklar sunuyor. Oda, üyelerini koruyup kollamakla görevli. Ancak yaptığımız araştırmalarda bu fiyatın çok yüksek olduğu sonucuna vardık. Bu anlaşma bu firma ile neden yapıldı, kapalı kapılar ardında neler konuşuldu? Aradaki fark ne oldu? Bunların araştırılıp bulunmasını istiyoruz” diyor.

ekinox bilişim web tasarımı

BENZER İÇERİKLER

Ümraniye Belediyesi bünyesinde bulunan, Engelli Tiyatro Grubu oyuncuları ‘Hayırsız Evlat’

Ümraniye Belediyesi bünyesinde bulunan, Engelli Tiyatro Grubu oyuncuları ‘Hayırsız Evlat’Ümraniye Belediyesi bünyesinde bulunan, Engelli Tiyatro Grubu oyuncuları ‘Hayırsız...

Ümraniye Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Yaşlı Hizmet Birimi,

Ümraniye Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Yaşlı Hizmet Birimi,Ümraniye Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Yaşlı...

Odamızı Büyük Göstermek İçin Nasıl Aydınlatabiliriz?

Odamızı Büyük Göstermek İçin Nasıl Aydınlatabiliriz?Odamızı daha geniş göstermek ve odamıza derinlik katmak istiyorsak eğer bu...

ekinox emlak inşaat

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

ekinox bilişim web tasarımı
Ümraniye Belediyesi bünyesinde bulunan, Engelli Tiyatro Grubu oyuncuları ‘Hayırsız Evlat’
Ümraniye Belediyesi bünyesinde bulunan, Engelli Tiyatro Grubu oyuncuları ‘Hayırsız Evlat’Ümraniye Belediyesi bünyesinde bulunan, Engelli Tiyatro Grubu oyuncuları...
Ümraniye Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Yaşlı Hizmet Birimi,
Ümraniye Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Yaşlı Hizmet Birimi,Ümraniye Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Yaşlı...
Odamızı Büyük Göstermek İçin Nasıl Aydınlatabiliriz?
Odamızı Büyük Göstermek İçin Nasıl Aydınlatabiliriz?Odamızı daha geniş göstermek ve odamıza derinlik katmak istiyorsak eğer...
O belgeler ortaya çıktı! CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Kanıtlasınlar, istifa ederim
O belgeler ortaya çıktı! CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Kanıtlasınlar, istifa ederimCHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Kanıtlasınlar, istifa ederim’...
ÜMRANİYE DUDULLU MERKEZDE SATILIK APARTMAN
ÜMRANİYE DUDULLU MERKEZDE SATILIK APARTMANÜmraniye Dudullu Merkezde satılık apartman ; Sıfır 16 daireli ve krediye...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar