Ümraniye Belediyesi 15 Temmuz’la ilgili çalışmalarına bir yenisini daha ekledi

Ümraniye Belediyesi 15 Temmuz’la ilgili çalışmalarına bir yenisini daha ekledi

15 Temmuz Darbe Girişimi Sonrası Uluslararası Çocuk ve Travma Sempozyumu’nun açılışı yapıldı
Ümraniye Belediyesi 15 Temmuz’la ilgili çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek; süreçte yaşananlara maruz kalan çocukların yaşadığı travmaya ışık tutuyor.

15 Temmuz Darbe Girişimi Sonrası Uluslararası Çocuk ve Travma Sempozyumu’nun açılışı yoğun katılımla gerçekleşti.

2 gün boyunca Grand Cevahir Hotel ve Kongre Merkezi’nde sürecek programa; Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Sosyolog Dr. Esra Albayrak’ın yanı sıra, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Türkiye Yeşilay Cemiyeti temsilcileri, akademisyenler, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, 15 Temmuz gecesi yaşananlardan ve o gecenin yöneticilerin ve milletin iradesiyle bastırıldığından bahsetti. O gecenin ülkemize ve toplumumuza etkilerinden bahseden Başkan Hasan Can, çocuklara etkisinin en aza indirilebilmesi için neler yapılabileceğinin 15 Temmuz Darbe Girişimi Sonrası Uluslararası Çocuk ve Travma Sempozyumu’nda gerçekleşecek oturumlarda tartışılacağını ve daha sonra bu sempozyumun bildirilerinin kitaplaştırılacağını söyledi.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz’un unutulmaması adına yaptığı hatırlatmaya atıf yapan Başkan Hasan Can, belediye olarak 15 Temmuz’la ilgili birçok çalışmaları olduğunu dile getirdi ve hazırlığı içinde oldukları Evlat isimli çizgi filmleri ile belediye binası bahçesinde sergilenen o gece tankın ezdiği araçtan bahsetti.

Başkan Hasan Can, ardından katılımlarından dolayı Sayın Esra Albayrak’a, sempozyum noktasında gösterdiği çabalardan dolayı Sayın Mücahit Öztürk’e, yurt içi ve yurt dışından gelen katılımcılar ile sempozyuma katılan herkese teşekkürlerini sunarak, sempozyumun hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Kaynak/Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ