Sivaslılar Yeni Türkiye Hedefi İçin, 1919 Sivas Kongresi Ruhuyla Ümraniye 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda Toplandı

Sivaslılar Yeni Türkiye Hedefi İçin, 1919 Sivas Kongresi Ruhuyla Ümraniye 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda Toplandı

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye’de gerçekleşen 1 Nisan 2017 Sivas Kongresinde, 81 ilin delegelerinden ‘Evet’ desteği aldı.

Ümraniye Belediyesi ve İstanbul Sivaslılar Derneğinin ortaklaşa gerçekleştirdiği programa Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş , Ümraniye Kaymakamı Suat DERVİŞOĞLU,  ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra AK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk,  AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Enver Sedat Çakıroğlu, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, İstanbul Sivaslılar Derneği Başkanı Seyit Boyraz, 81 ilin delgeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İstiklal Marşı ve Şehitler için saygı duruşu ile başlayan programda açılış konuşmasını gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Av. Mahmut Eminmollaoğlu,  Sivas Kongresi bildirgesine ithafen İstanbul Sivaslılar Derneğinin sonuç bildirgesini okudu ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a katkılardan dolayı teşekkür etti.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can sözlerine 15 Temmuz hain darbe girişiminden bahsederek başladı. Başkan Hasan Can, “İkinci Sivas Kongresi olarak düzenlediğimiz bu programda 4 Eylül 1919’da gerçekleşen Sivas kongresi ruhunu yaşatmak istedik” dedi. Konuşmasında Misak-ı Millî sınırları hakkında bilgilere yer veren Başkan Hasan Can, Fırat Kalkanı operasyonundan bahsetti. Başkan Hasan Can son olarak Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemine değindi ve konuşmasını sonlandırdı.

AK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk, “Bitti denilen yok oldu denilen anda Sivas kongresinde alınan kararlarla kurulmuş Türkiye’yi 16 Nisan’da daha da güçlü bir Türkiye olarak kuracağız” dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz gündeme dair selamlama konuşması gerçekleştirdi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Böyle bir organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Sivas Kongresi tarihimizde dönüm noktasıdır. 16 Nisan da Türkiye’nin dönüm noktası olacaktır” dedi. Bakan Eroğlu konuşmasının sonunda güçlü bir Türkiye için toplanan 1 Nisan 2017 Sivas Kongresinin 81 il delegesinin ‘Evet’ desteğini aldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş sözlerine programı düzenleyen İstanbul Sivaslılar Derneğine ve Ümraniye Belediyesine teşekkür ederek başladı. Ataş, 15 Temmuz hain darbe girişimden bahsederek “Yeter ki millet olarak biz birliğimizi ve beraberliğimizi koruyalım” dedi. Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi ile alakalı bilgi veren Ataş, “Güçlü bir Türkiye için istikrar şarttır” dedi.

Programın sonunda protokol ve katılımcılara hazırlanan 1 Nisan 2017 Sivas Kongresi Ümraniye Versiyonu Sonuç Bildirgesi hediye edildi ve vatandaşlara Sivas köftesi dağıtıldı.

Ümraniye 15 Temmuz Şehitler Meydanı, Sivas Kongresi Ümraniye Versiyonu, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Enver Sedat Çakıroğlu, AK Parti Ümraniye,  İstanbul Sivaslılar Derneği Başkanı Seyit Boyraz,  İstanbul Sivaslılar Derneği, Ümraniye, Ümraniye Kaymakamı Suat DERVİŞOĞLU,

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ