ÖZLEMLE ANIYORUZ

ÖZLEMLE ANIYORUZ

Bugün 10 Kasım. Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 78. yılında anıyoruz.
10 Kasım resmi törenleri öncesi liderlerden de mesajlar geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında “Atatürk bu milletin ortak değeridir” dedi, 15 Temmuz vurgusu yaptı. Başbakan Binali Yıldırım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli ile Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar da Ata’yı yazılı mesajlarıyla andı.

Cumhuriyetin Kurucusu, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 78. yılında törenlerle anılacak.

Liderler, 10 kasım öncesinde yazılı mesajlar yayınladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mesajında, Atatürk’ün, “Türkiye’nin ve milletin ortak değeri” olduğunu belirtti. Erdoğan’ın mesajında, 15 Temmuz vurgusu da vardı.

Cumhurbaşkanı, “15 temmuz ihaneti karşısında sergilenen asil direnişle türkiye kazanımlarını muhafaza edeceğini dünyaya ilan etmiştir” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım ise mesajında, Atatürk’ün, Türk milletini milli irade, adalet, insan hakları ve demokrasi ideali etrafında birleştirdiğini vurguladı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun mesajında ise hükümete eleştiri vardı. Kılıçdaroğlu, “Sorumluluk makamında olanların gaflet ve delaleti nedeniyle birlik ve bütünlüğümüze yönelen tehditlerin tarihte eşi benzeri görülmedik oranda arttığı, terör saldırılarıyla kahraman çocuklarımızın şehit edildiği bu günlerde, onun ışığı çok daha parlak bir şekilde yolumuzu aydınlatmaktadır.” ifadelerini kullandı.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’nin ana direği olduğunu belirterek, “Cumhuriyetimiz kuruluş ilke ve iradesiyle yaşadığı müddetçe bu gerçek değişmeyecek” dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ise, “Türk Silahlı Kuvvetleri olarak yüreğimizde taşıdığımız vatan ve millet sevgisi; barış ve güvenliğin teminatı etkin, caydırıcı, saygın gücümüz ve üstün disiplin anlayışımızla görevimizin başında, asil milletimizin hizmetinde ve Atatürk’ün izindeyiz.” mesajını paylaştı.

Yenibirlik

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ