GAZETECİ ÖMER TURAN’DAN, HASAN CAN HAKKINDA ŞOK İDDİAALAR

GAZETECİ ÖMER TURAN’DAN, HASAN CAN HAKKINDA ŞOK İDDİAALAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen AK Parti’li gazetecilerden Ömer Turan, “Darbenin en önemli sivil ayağının merkezinin Ümraniye ve Ümraniye Belediyesi olduğu ” iddialarınıı ileri sürdü..

Gazeteci Ömer Turan, Ümraniye Ak Parti İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu’na Ak Parti Genel merkezinden gelen bayramdan sonra istifa edin talebi üzerine istifası sonrası Twitter hesabından attığı twitler ile Ümraniye gündeminde ciddi yer etti.

Enver Sedat Çakıroğlu ile Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’nın arasının 15 Temmuz olayları sonrası çeşitli sebepler ile açıldığı ve Hasan Can’nın Ak Parti ilçeden tüm desteğini çektiği bu istifanın sinyallerini de vermişti.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’nın Gazeteci Ömer Turan’nın Twitter Hesabından atmış olduğu Twitler ile ilgili olarak yasal yollara başvuru yapıp yapmadığı ve iddiaları yalanlayıp yalanlamadığı ise kamu oyunca merak ediliyor.

AK PARTİLİ GAZETECİ ÖMER TURAN’IN, Hasan Can Hakkında öne Sürdüğü İddialar…

Gazeteci Ömer Turan Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hitaben attığı Twitlerde  “Sayın Cumhurbaşkanım, ‘bildiklerinizi söylemezseniz, sorumlu olursunuz’ demiştiniz. Efendim, FETÖ-Ümraniye hakkında bildiklerimi arz ederim.” diyerek Ümraniye deki FETÖ- PYD yapılanması ile ilgili iddialarını dile getirdi.

@omerturantv

1. FETÖ nün finans merkezi Bankasyanın yeni binası, yeni merkezi hangi ilçedeydi? FETÖ nün medya merkezi hangi ilçede inşa ediliyordu?

2. El-Cevap; FETÖ nün bu iki hayati merkezi Hasan Can’ın Belediye başkanı olduğu Ümraniye’de bulunuyor. Devasa medya kompleksi inşa halindeydi

3. Hasan Can’ın FETÖ medya imamı Hidayet Karaca ile her hafta beraber yemek yiyecek kadar samimi oldukları söyleniyor?

4. Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın Başkan yardımcısı Ejder Batur’un Ümraniye’de FETÖ cünün işlerini yaptığı maalesef herkes tarafından dile getiriliyor.

5.Bir diğer önemli iddia ise Hasan Can’ın Yazıcı-Ataş ikilisiyle çok yakın olması, birlikte hareket etmesi,bu iki ismin Can’a destek vermesi

6. Hasan Can ile ilgili iddialar çok vahim; Hasan Can 17 Aralıktan hemen önce Pensilvenya ya gidip terör örgütü lideriyle görüşmüş

7. Yine vahim bir iddia; Ümraniye, İstanbulda FETÖ nün her açıdan en güçlü olduğu yer birbaşka deyişle FETÖ nün adeta demirden kalesiymiş.

8.Ümraniye de hala gizli,kaçak FETÖ yurt ve örgüt evlerinin olduğu, bunların görmemezlikten gelindiği söyleniyor.Örgüt hala bu kadar kuvvetli

9. 15 Temmuz gecesi Hasan Can’ın savah 4’e kadar ortalıklarda gözükmediği, tweet atmadığı, darbeye karşı çıkmadığı söyleniyor.

10. O gece Hasan Can’ın Mustafa Ataşla beraber FETÖcülerin yaygın olduğu Yeşil vadi konaklarının sığınağında saklandıkları söyleniyor.

11. O gece Ümraniye belediye araçlarının gece ilerleyen saatlere kadar çıkmadığı, yolları kapatmadığı, belediyenin sessiz kaldığı söyleniyor

12. Tüm bunlara rağmen Hasan Can hala korunuyor. Bu vahim durum AK partiye, hatta Erdoğan’a çok zarar veriyor. Sanırım bu bilinçli yapılıyor.

13. Hasan Can’a FETÖ nün en büyük finans ayağı ve Kaynak holdingin ortağı olduğu söylenen Katırcıoğluyla ilgili iddiaları sormak isterim.

14. Bilmeyenler için diyeyim, Katırcıoğlu Ümraniye’nin yarısı onundur denilecek kadar çok zengin kişi, şuan Güney Afrika da kaçak.

15. Sayın Hasan Can FETÖnün finans ayağı Katırcıoğlunun 17 Aralıktan sonra yaptırdığı AVM’ye ruhsat verip açılmasına müsade ettiniz mi?

16. Bankasya’nın kurulduğu arazi Katırcıoğlu’na mı aitti? O arsayı FETÖ ye onlar mı peşkeş çekti? Sizin bunlardan haberiniz var mı?

17. Sayın Hasan Can, Katırcıoğlunun arsaları ve mali kaynaklarıyla Ümraniyeyi FETÖ nün kalesine dönüştürdüğü söyleniyor, bu doğru mu?

18. Sayın Can, FETÖ nün finans ayağı Katırcıoğluna ait AKYAKa AVM’yi (şuan FETÖ den kayyumda) ruhsat verip bizzat kendi elinizle açtınız mı?

19. Sayın Hasan Can, siz yada oğlunuzun FETÖ den el konulan Tavuk dünyası ve Dönerci Ali Usta şirketleriyle herhangi bir ilginiz var mı?

20. Sayın Hasan Can, Samanyolu tv binası için belediyenin devasa büyüklükteki arsasının FETÖ ye hibe edildiği söyleniyor, bu doğru mu?

21.Söz konusu arsa Ümraniye’nin en değerli arsasıymış ve buraya sizin verdiğiniz ruhsatla FETÖ medyası inşa edilmeye başlanmış.Şimdi el kondu

22. Samanyolu TV’ye tahsis ettiğiniz araziyi sizden kaldığı Bengisu evlerinde devamlı ziyaret edip konuştuğunuz Hidayet Karaca’mı istedi?

23. Sayın Hasan Can, FETÖ nün medya imamı olan Hidayet Karaca ile bağlantıyı sağ kolunuz olan Ejder Batu’nun yürüttüğü söyleniyor, doğru mu?

24.Sayın Hasan Can,kendinizden sonra Başkan yapmayı düşündüğünüz Ejder Batur’un Katırcıoğlu ve Hidayet Karacayla ilişkilerine ne diyorsunuz?

Bu Haberle İlgili Yorumlarınızı Yorum Bölümünden Yazınız

Kaynak: www.yurttahaber.com.tr

Etiket: Hasan Can, Ümraniye, Ümraniye Belediyesi, Hasan Can Fetöcümü, Darbe gecesi hasan can neredeydi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ