Dudullu-Bostancı Metrosu 11 Nisan 2019’da açılacak!

Dudullu-Bostancı Metrosu 11 Nisan 2019’da açılacak!

14 kilometre uzunluğundaki Dudullu – Bostancı (Kadıköy – Ataşehir – Ümraniye İlçeleri) Metro Hattı ana hat tünelleri, delme ve aç-kapa tipinde toplam 13 adet istasyondan oluşuyor.

Dudullu – Bostancı Metro Hattı saatte bir yönde 70 bin kişi taşıma kapasitesinde hayata geçiriliyor. Çalışmaların devam ettiği hattın sözleşmesi imzalanmış olup 26 Şubat 2016 tarihinde de yer teslimi yapılarak çalışmalara başlanmıştı.

SÜRÜCÜSÜZ METRO
Dudullu-Bostancı Metro hattı 90 saniyede bir sefer yapacak ve hattın yolculuk süresi 21 dakika olacak. . Üsküdar-Çekmeköy hattında olduğu gibi sürücüsüz metro hizmet verecek.

Dudullu-Bostancı Metro hattının tamamlanmasıyla; Modoko’dan Eminönü’ne 28 dakikada, İçerenköy’den Taksim’e 35 dakikada, Kayışdağı’ndan Kadıköy’e 19 dakikada ve Parseller Mahallesi’nden Bostancı’ya da 21 dakikada kesintisiz ulaşım sağlanabilecek.

Dudullu-Bostancı Metrosu 11 Nisan 2019’da açılması hedefleniyor. Dudullu-Bostancı metro hattı 90 saniyede bir sefer yapacak ve yolculuk süresi 21 dakika olacak.

PROJE KAPSAMINDA BULUNAN İSTASYONLAR
1. Bostancı İstasyonu
2. Emin Ali Paşa İstasyonu
3. Ayşe Kadın İstasyonu
4. Kozyatağı İstasyonu
5. Küçükbakkalköy İstasyonu
6. İçerenköy İstasyonu
7. Kayışdağı İstasyonu
8. Türk-İş Blokları İstasyonu
9. İmes İstasyonu
10. Modoko- Keyap İstasyonu
11. Dudullu İstasyonu
12. Yukarı Dudullu İstasyonu (Bu durağın olduğu alan yüz yıllardır Aşağı Dudullu Yukarı Dudullu sınırına 1000 metre uzaklıkta)
13. Depo İstasyonu

Öznur YASLI / Emlakkulisi.com

Etiket: Ümraniye, Dudullu-Bostancı Metrosu, Dudullu-Bostancı Metro , Dudullu, Bostancı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ