Danıştay Başkanı Zerrin Güngör: Yargı artık CHP’nin imdadına yetişmiyor

Danıştay Başkanı Zerrin Güngör: Yargı artık CHP’nin imdadına yetişmiyor

Cumhuriyet Halk Partisi, düne kadar her yasayı Anayasa Mahkemesi’ne götürmekle ün yapmıştı. Son dönem ise yargının bağımsızlığından dem vurmaya başladı. Adalet kurultayı sonuç bildirgesinde de yargıyı suçlayan ifadeler vardı. Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, sessizliğini bozdu, ana muhalefetin suçlamalarına cevap verdi. “Eskiden CHP’nin imdadına yargı yetişiyordu, şimdi artık yargı bunu yapmıyor” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi, Çanakkale’de skandal üzerine skandallara sahne olan adalet kurultayının sonuç bildirgesinde yargıyı hedef alan ifadeler dikkat çekmişti. Danıştay Başkanı Zerrin Güngör konuştu, zehir zemberek açıklamalarda bulundu. “Eskiden imdadına yargı yetişiyordu, şimdi artık yargı bunu yapmıyor” dedi.

“ESKİDEN İMDADINA YARGI YETİŞİYORDU”

Danıştay Başkanı Zerrin Güngör açıklamasında, “Şundan emin olun ki, şimdiye kadar herhangi bir kararımızla ilgili en ufak bir telkin, telefon, uyarı almadım, almadık. CHP, Adalet Kurultayı’ndan sonra yayınladığı bildirgeyle ne yapmaya çalışıyor? Aslında ben biliyorum. Tek başlarına güçlü siyaset yapamadıkları için eskiden onların imdadına yargı yetişiyordu. Şimdi artık yargı bunu yapmıyor. O nedenle rahatsızlar” dedi.

“TÜRKİYE’YE ZARAR VERİR”

CHP’nin yargı üzerinden siyaset yapmasına da tepki gösteren Güngör, CHP’nin rahatsızlığının değişen yargı düzeni olduğunu vurguladı:

“Yargıyı bu şekilde malzeme yapmak, töhmet altında bırakmak bütün Türkiye’ye zarar verir. CHP eski yargı düzeni değiştiği için çok rahatsız. Bakın, yargı taraflı deniyor. Ben Danıştay Başkanı olarak sizi temin ederim ki yargı şimdiye kadar hiç bu kadar tarafsız ve bağımsız olmamıştı.”

Güneş

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ