Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ağır bedeller ödeyecekler

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ağır bedeller ödeyecekler

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün akşam Beşiktaş’ta gerçekleştirilen terör saldırısında yaralananları ziyaretinin ardından açıklama yaptı. Terör saldırısını düzenleyenlerin amaçlarına ulaşamayacaklarını belirten Cumhurbaşkanı, “Bizi bunlarla korkutmayı düşünüyorlarsa biz bu alçaklara kahpelere meydanları bırakmayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün akşam Beşiktaş’ta gerçekleştirilen terör saldırısında yaralananları ziyaretinin ardından açıklama yaptı. Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Değerli basın mensubu arkadaşlarım, 2 tane yoğun bakımda arkadaşlarımız var, şuurları açık. Öyle zannediyorum ki çok kısa zamanda yoğun bakımdan çıkacaklar. Diğer gazilerimiz toparlanmış vaziyette. Haseki hastanesindekiler bizleri umutlandırdı.

İşin geneli itibariyle bakıldığında 38 şehidimiz var, 155 yaralı söz konusu. Burada üzerinde duracağımız en önemli konu terör belasıyla mücadelede milletimle halkımla sonuna kadar sürdüreceğiz. Bizi bunlarla korkutmayı düşünüyorlarsa biz bu alçaklara kahpelere bırakmayacağız. Biz bu yola çıkarken kefenlerimizi giyerek çıktık.

Bu vatana karşı bir aşkları yok, bir maç oynanıyor ve maçtan sonra görevli olan polislerimiz neden görevli? O maç sağlıklı bir şekilde yapılsın diye oradalar. Bir milli görevi yerine getiriyorlar. Bu genç aslanlarımıza el yapımı bomba yüklü araçla her iki noktada saldırıldı. İçimizi sızlatan bir tabloyla karşı karşıya kaldık. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılarımıza şifa diliyorum. Bunları yanına koymayacağız, daha ağır bedeller ödeyecekler.

recep-tayyip-erdogan

İncelemeler bittikten sonra bunların cinsi nedir? El yapımı bombaların değişik türleri var, bunların daha detaylı incelemeleri yapılacaktır.”

Dün akşam Beşiktaş’ta gerçekleştirilen alçak terör saldırısında 30’u polis 38 kişi şehit oldu, 155 kişi de yaralandı. Yaralılardan 14’ü yoğun bakımda.

Saldırıda şehit olanlar için İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan Caddesi’ndeki yerleşkesinde cenaze töreni düzenledi. 12’deki törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Yıldırım da katıldı. Erdoğan ve Yıldırım cenaze töreninin ardından yaralıları ziyaret etti.

Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ