Bir haftada 250 terörist öldürüldü

Bir haftada 250 terörist öldürüldü

Yurt içinde ve sınır ötesinde terör örgütüne havadan ve karadan düzenlenen operasyonlarda 250’den fazla terörist imha edildi. Çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Terör örgütü PKK’ya karşı Kuzey Irak’ta, Van Çaldıran’daki Tendürek Dağı’nda ve Hakkari’nin Çukurca ilçesi kırsalında bir haftadır devam eden operasyonlar 250’den fazla terörist imha edildi. Suriye’deki kolu PYD’ye de ağır kayıplar verdirilen terör örgütüne karşı düzenlenen oprasyonlara F-16’lar ve Kobra heliktoprleri ile teröristlerin başına bomba yağdırıldı.

ÇUKURCA’DA 157 TERÖRİST

Bir haftada 250 terörist öldürüldü  (2)

Hakkari’nen Çukurca İlçesi kırsalında devam eden operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısının toplam 157’ye ulaştığı öğrenildi. 3 Eylül tarihinde 33 teröristin etkisiz hale getirildiği bölgede, önceki gün de 24 terörist daha imha edildi. Bölgede sürdürülen operasyonlarda bugüne kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısı 157’e ulaştı. Van’ın Çaldıran İlçesi sınırlarındaki Tendürek Dağı’nda devam eden operasyonda ise 30’dan fazla terörist öldürüldü.

CESETLERİ BIRAKIP KAÇTILAR

Karayılan’ın Kandil’den gönderdiği 200’den fazla terörist öldürülken sağ kalanlar cesetleri bırakıp Kuzey Irak’a kaçtı. Operasyonların devam ettiği arazide yapılan keşiflerde çok sayıda PKK’lı teröristlere ait ceset görüntüleri tespit edilirken, arama ve tarama faaliyetlerinin operasyon sonrasında yapılacağı bildirildi. F-16 savaş uçakları dün Çukurca kırsalında alınan anlık bir istihbaratla 4 ayrı hedefi tam isabetle imha etti. Bu taarruzlarda çok sayıda teröristin öldürüldüğü öğrenildi. Öldürülen terörist sayısı 250’yi geçti.

ÜST DÜZeYE KADRO BOMBALANDI

Yurt içindeki operasyonlar tüm hızıyla devam ederken Kuzey Irak’taki terör kamplarına hava taaruzu düzenlendi. Genelkurmay Başkanlığı’nca, önceki gün Gara bölgesine yönelik hava harekatı sonucunda, aralarında terör örgütünün lider kadrosunun da bulunduğu 30 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Açıklamada, operasyonun alınan duyumlar, keşif vasıtaları ve insansız hava araçlarından elde edilen bilgiler ışığında icra edildiği belirtildi. Böylece bir haftada düzenlenen operasyonlarda imha edilen terörist sayısı 300’e yaklaştı.

Güneş

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ