Batı’nın ırkçılığı insanlığın utancı

Batı’nın ırkçılığı insanlığın utancı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çin’de düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalar yaptı. Cerablus operasyonunun Suriye’nin toprak bütünlüğüne bir müdahale olmadığının altını çizen Erdoğan, “Biz, ne pahasına olursa olsun terörizmle mücadeleyi kararlı bir şekilde sürdüreceğiz. Teröristin iyisi kötüsü olmaz. Tüm terör örgütlerine karşı ilkeli bir mücadeleyi hep birlikte başlatmalıyız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan (1)

ÖNERİYİ TEKRAR SUNDUK

“Batı ülkelerinin sığınmacı sorununda takındıkları ırkçı tavır insanlık adına utanç vericidir” diyen Erdoğan, 95 km uzunluğunda 40 km kuzeyden güneye olmak üzere bir güvenli bölge önerisini bu zirvede de dile getirdiğini belirterek, “Prensipte kimsenin karşı çıkmadığı bu konuyla ilgili kimse somut bir adım atmamıştır. Obama ve Putin’e de teklifim budur, orada huzur sağlanabilir. Mutabakat halindeyiz, süreci çalıştırıyoruz” ifadelerini kullandı.

FETÖ küresel bir şebeke

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’nin 15 Temmuz tarihinde yaşadığı terörizmin ilk defa görünen bir şeklidir. Ben milletimle gurur duyuyorum. Milletimiz bu darbe girişimini püskürtmek suretiyle ülkemiz dünya demokrasi tarihinde yeni sayfalar açacak şekilde bir süreç başlattı. FETÖ denen terör örgütünün küresel bir şebeke olduğu unutulmamalıdır. Türkiye’nin başına gelen yarın başka bir ülkenin başına gelebilir.

Amacımız Halep’te bayram öncesi ateşkes

Cumhurbaşkanı, Halep’te kurban bayramı öncesi ateşkes sağlanması için Rusya ve koalisyon güçleriyle işbirliği içinde çalıştıklarını ifade etti, “Amacımız Kurban Bayramı öncesi bölgede bu ateşkesi sağlamak suretiyle bölgenin bombalardan arındırılması” dedi. Öte yandan ABD ile Rusya arasındaki ateşkes görüşmelerinden ise henüz bir sonuç çıkmadı.

Akşam

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ